Na úvodní stránku

Český vývojář open source softwaru uzavřel smlouvu se zpravodajskou agenturou v Sydney

Světová zpravodajská agentura Australian Associated Press (AAP) uzavřela partnerství s open source softwarovou společností Sourcefabric. Společně chtějí vyvinout koncovou platformu Superdesk pro tvorbu zpráv, jejich produkci, distribuci a publikaci. Díky platformě Superdesk chce AAP zlepšit svůj redakční provoz a vyřešit zvyšující se tlak na náklady a požadavky neustálé inovace digitálních produktů a služeb. Pro AAP hraje v současném mediálním prostředí klíčovou roli flexibilita.

Od listopadu 2014 se budou na vývoji platformy Superdesk podílet týmy Sourcefabric z České republiky, Rumunska a Srbska. Zároveň budou vývojáři pracovat i v AAP Sydney. AAP a Sourcefabric mají v úmyslu spustit provoz aplikace Superdesk ve 3. čtvrtletí roku 2015.

Šéfredaktor AAP Tony Gillies řekl: "V průběhu posledních 10 let stávající redakční platforma ztratila svou flexibilitu. Nyní nastal vhodný okamžik na skutečnou inovaci v této oblasti. Věříme, že Sourcefabric nám pomůže dostat se na spr! ávnou cestu."

Sava Tatić, ředitel Sourcefabric řekl: "Těším se na partnerství s agenturou AAP. Naše spolupráce je pro Sourcefabric skvělou příležitostí, jak předvést zpravodajským a mediálním organizacím sílu a flexibilitu open source softwaru. Firma Sourcefabric je připravena ujmout se role správce nového kódu pro open source žurnalismus."

Plnou verzi tiskové zprávy naleznete zde: https://www.sourcefabric.org/attachment/156/TZ_AAP_Sourcefabric_CJ.pdf

O AAP
www.aap.com.au
Založena v roce 1935, AAP je národní zpravodajská agentura Austrálie, která zaměstnává víc než 600 lidí. Australským médiím a různým podnikatelským odvětvím poskytuje ucelený domácí a mezinárodní zpravodajský servis -- 24 hodin denně, 365 dní v roce. Prakticky všechny australské noviny, celoplošná a digitální média využívají zpravodajský servis AAP. Kromě zpravodajské agentury zahrnují komerční aktivity AAP i Pagemasters, outsourcingovou službu tvorby obsahu; Media Research Group (MRG) zab! ývající se mediálními analýzami a Medianet, největšího austral! ského distributora korporátních a vládních tiskových zpráv.

O SOURCEFABRIC
www.sourcefabric.org
Sourcefabric je lídrem ve vývoji a implementaci open source softwaru pro zpravodajské organizace. Mediální vydavatelé po celém světě se spoléhají na nástroje Sourcefabric pro tvorbu, správu a publikování obsahu online v tisku a ve vysílání. Sourcefabric je držitelem ceny Knight-Batten Award za Inovace v žurnalistice za rok 2011, Guardian Mega Award za Digitální Inovace za rok 2012 a African News Innovation Challenge Award za rok 2012. Sourcefabric sídlí v Praze a má pobočky v Berlíně a Torontu.Přidání komentáře k článku Český vývojář open source softwaru uzavřel smlouvu se zpravodajskou agenturou v SydneyNadpis:


Autor:


Email:


Komentář:
Kontrolní součin: jedenáct krát pět =Provozuje Internet mládeži, z.s.
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012-2023
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je čtvrtek
20.06.2024optimalizace PageRank.cz