Na úvodní stránku

Hnutí za Přímou Demokracii vyzývá k podpoře petice Evropané proti válce

TAMeK

2014-09-24

Různé

Přečteno: 2181

Komentářů: 0


Hnutí za Přímou Demokracii se připojilo k celoevropské petici Evropané proti válce a vyzývá všechny mírumilovné občany, aby podpořili její požadavky. Dají tím najevo vrcholným politikům Evropské unie, že se nehodlají podílet na rozdmýchávání válečné hysterie.


Svět se ještě nezměnil. Světové mocnosti stále usilují o posilování vlivu v různých částech světa a neštítí se k tomu používat rozdmýchávání válečných konfliktů. Na Ukrajině tomu není jinak. USA a Rusko tam soupeří o svůj vliv a je velice alarmující, že se do toho Evropská unie nechala zatáhnout. Evropští občané se tomu musí rázně postavit, jinak hrozí nebezpečí velkého konfliktu.

Je třeba odmítnout dosavadní postupy všech sil, jak z jedné tak z druhé strany, které znemožňují urovnání konfliktu na Ukrajině mírovou cestou. Jsme Evropané a musíme dát jasný vzkaz politikům EU a v NATO, že nesouhlasíme s jejich tzv." obranou demokracie" na Ukrajině pomocí vojenské podpory ukrajinské polofašistické vládě nebo zaváděním sankcí proti Rusku.", uvádí mluvčí Hnutí za Přímou Demokracii Ladislav Štítkovec.

HzPD podporuje požadavky petice Evropané proti válce , která má za cíl aktivizovat Evropany k silnému protestu proti dosavadnímu! přístupu politických špiček EU k řešení krize na Ukrajině. Petice je adresována předsedovi Evropského parlamentu.

Člen petičního výboru Milan Daniel upozornil na zprávu Amnesty International, z níž vyplývá, že se obě strany ukrajinského konfliktu dopouštějí válečných zločinů. Podle něj jedny válečné zločince podporuje Rusko, druhé Evropská unie a roli Ruska v probíhající občanské válce můžeme ovlivnit jen nepřímo, nejlépe prostřednictvím diplomatických jednání. Jsme však občany Evropské unie, Evropané a můžeme na Evropskou komisi vytvořit tlak, který odmítne jakoukoli vojenskou podporu nelegitimní vládě země, jež zabíjí vlastní občany. Petice požaduje vyšetření a potrestání všech válečných zločinů a jakékoli sankce považuje za kontraproduktivní.

Je alarmující, že se vůbec nezabýváme situací lidí postižených humanitární katastrofou. Je nám jedno, kdo z Ukrajiny prchá -- neprchá totiž správným západním směrem -- a vůbec u toho nevykřikuje, jaký je Putin neřád a zl! očinec. Je nám jedno, kolik lidí je bez vody -- kolik jich pot! řebuje materiální pomoc -- o pomoci psychologické ani nemluvě, dodává k tomu jeden z tvůrců textu petice, člen HzPD, Marek Řezanka.

Hnutí za Přímou Demokracii odmítá sankce EU a USA proti Rusku a jejich současné rozšiřování na základě neprůkazných důvodů, které samozřejmě vyvolávají protisankce z ruské strany. Tento způsob řešení konfliktu nesměřuje k jeho urovnání, ale naopak k eskalaci.

Hnutí zároveň vyzývá vládu ČR, aby se zasadila o mírová jednání na všech úrovních k vyřešení krize na Ukrajině a aby nepodléhala válečné hysterii navyšováním výdajů na zbrojení a podporou rozšiřování vojenských základen na východě.

Za každou válkou jsou nějaké zájmy. Nejsou to ale zájmy prostých lidí. Ti si válku nepřejí a doplácejí na rozhodnutí politiků. Občané na Ukrajině mají právo se rozhodnout ve svobodných volbách a v referendech, jakým směrem se bude ubírat jejich budoucnost. Zinscenovaný Majdan jim v tom zabránil a rozpoutal občanskou válku. Je proto třeba, abycho! m jim pomohli tuto cestu dokončit. Jednou z mála možností je podpora petice Evropané proti válce", dodává závěrem mluvčí HzPD Ladislav Štítkovec

Za Hnutí za Přímou Demokracii
Ladislav Štítkovec, mluvčí


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje Internet mládeži, z.s.
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012-2023
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je čtvrtek
20.06.2024optimalizace PageRank.cz