Na úvodní stránku

Ledová Praha -- pololetní prázdniny jak se patří!

TAMeK

2014-01-28

Pozvánky

Přečteno: 4158

Komentářů: 0


Co dělat o pololetních prázdninách? Máme pro vás tip!


Už počtrnácté připravil Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí pro děti akci Ledová Praha, která každý rok umožní tisícům dětí z celé republiky navštívit v průběhu jednoho víkendu -- 31. 1. až 1. 2. -- řadu památek, muzeí a dalších zajímavostí hlavního města Prahy za zvýhodněné vstupné nebo dokonce zcela zdarma. Nabídky mohou využít dětské oddíly, rodiny s dětmi, školy i děti z dětských domovů. Pro některé z nich je "Ledovka" dokonce první návštěvou Prahy a zároveň příležitostí na vlastní oči spatřit věci, o kterých do té doby jen četly či slyšely ve škole.

K využití této nabídky stačí jediná modrá kartička, kterou získají zcela zdarma. Škoda jen, že pololetní prázdniny netrvají déle, protože za víkend se všechny nabízené zajímavosti navštívit prostě nedají. Pro děti je totiž připraveno přes třicet volných či zvýhodněných vstupů. Pro představu uvádíme pár vybraných: Expozice Národního muzea -- např. Náprstkovo muzeum, Národní památník na Vítkově nebo České muzeum hudby, dále Muzeum Policie ČR, Uměleckoprůmyslové muzeum, Strahovský klášter, Staroměstská radnice, Muzeum pražských pověstí a strašidel, Loreta a mnoho dalších.

Souběžně mohou účastníci v Divadle Za plotem navštívit také dvě soutěže Pionýrského Sedmikvítku -- Dětskou Portu a Melodii. Pro příznivce hry geocaching máme připravenu hru inspirovanou díly významných architektů z počátku 20. století.

A kolik dětí letos Ledová Praha uvítá? Odpověď zná její koordinátorka Irena Černá: "Předem nemáme nikdy přesná čísla, ale podle předchozích let i aktuálního zájmu očekáv! áme minimálně deset tisíc návštěvníků." To už stojí za řeč, co říkáte?

Jako každý rok proběhne zároveň s Ledovou Prahou i tradiční koncert Děti dětem, jehož základem jsou vystoupení talentovaných dětí -- úspěšných účastníků otevřené kulturní soutěže Pionýrský Sedmikvítek. Na koncertě budou předány i Putovní poháry předsedy vlády za dlouholetou práci s dětmi v oblasti kultury.
Záštitu nad koncertem převzal předseda vlády ČR Mgr. Bohuslav Sobotka, dále přijali nad koncertem i Ledovou Prahou záštitu předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček, 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR PaedDr. Alena Gajdůšková a ministr školství, mládeže a tělovýchovy prof. RNDr. Dalibor Štys, CSc.
Vstupenky na akci Ledová Praha, které jsou zdarma a opravňují k získání velmi zvýhodněného vstupného či k volnému vstupu, si mohou zájemci vyzvedávat do pátku 31. 1. 2014 mezi 9.00 a 17.00 na Ústředí Pionýra, Senovážné náměstí 977/24, Praha 1 -- telefon 222 247 529.

Další informace najdete na internetových adresách: www.detidetem.cz w ww.ledovapraha.cz (zde je kompletní nabídka volných a zlevněných vstupů).


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje Internet mládeži, z.s.
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012-2023
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je pátek
21.06.2024optimalizace PageRank.cz