Na úvodní stránku

Na Velkou filmovou noc – benefiční ples Českého západu dorazili hippies, Batman i Rumcajs

TAMeK

2013-04-30

Různé

Přečteno: 4486

Komentářů: 0


Nezisková organizace Český západ, která v letech 2009 až 2012 provozovala v centru Plzně dobročinný obchod BUŤI, uspořádala 5. dubna pro své příznivce 3. ročník benefičního plesu s názvem Velká filmová noc.


Do sálu v RDC Totem v Plzni na Košutce dorazila více než stovka účastníků v maskách a kostýmech inspirovaných filmovým světem. Nechyběl tu Batman, skupinka hippies, Rumcajs či Marilyn Monroe. Výtěžek akce, 12 tisíc korun, použije Český západ na volnočasové aktivity dětí ze sociálně vyloučených lokalit na Toužimsku.

 

„Celý ples se nesl v duchu světa filmu. K tanci i poslechu hrála od 19 hodin plzeňská kapela Girl Talk a kytarista Marek Fajfr z Benátek n. J. V rámci předtančení dobrovolníků ožily na parketě pod vedením Adély Dankovičové postavy z filmů Vinettou, Pelíšky či Pretty Woman. O další vystoupení se postarali také tanečníci z Českého západu, kteří zatancovali několik romských tanců a za svůj výkon sklidili od publika dlouhý potlesk. Během večera se soutěžilo také o nejlepší masku. Poukaz na nákup v obchodě SecondHelp získala maska Dvě tváře inspirovaná filmem Batman,“ popisuje jednotlivé části programu plesu Jana Nyergesová z Českého západu. „O divácky úspěšné půlnoční překvapení se postaral Cirkus Paciento občanského sdružení Ledovec, který potěšil přítomné Saturninem roznášejícím čerstvé koblihy, ale i nečekaným obtisknutím šlehačkového dortu na obličej jednoho z herců,“ doplňuje k programu Jana Nyergesová.

 

„Máme radost, že se ples povedl a lidem se líbil, máme pěkné ohlasy. Výtěžek z plesu, 12 tisíc korun, použijeme na vybavení nízkoprahového klubu pro děti a mládež, který Český západ provozuje v Toužimi na Karlovarsku. Odpolední klub slouží dětem, které po skončení školy čekají na autobus domů. Spolu s asistentkami si mohou v klubu napsat domácí úkoly, zúčastnit se připravovaných tvořivých programů a her nebo využívat počítač,“ uzavírá Jana Nyergesová.

 

Konání plesu podpořili naši dobrovolníci, RDC Totem, Divadlo Alfa, Ledovec o.s., Západočeské muzeum, Second Help, zpěvačka Vlaďka Bauerová, kapela Sedm nedostatečných, Liman sport, Husky, Koření od Antonína, Květiny Milt, Polévkárna Supa Supa, Vegetarian Bistro Satyr, TaliBaba Food, Reeflex Design, Sarkas, KWS Kuboušek, Paní Dýně, OSA, portál PartyPlzen.cz a řada dalších. Děkujeme.

 

Český západ poskytuje lidem ze sociálně vyloučených lokalit na Toužimsku a Tepelsku (Dobrá Voda, Nová Farma, Poutnov, Služetín, Pěkovice, Mrázov) sociální služby a pomáhá jim řešit jejich nepříznivé životní situace zejména v oblasti zaměstnávání, vzdělávání, bydlení a kontaktu s majoritou. Organizace se hlásí k zásadě rovného zacházení s etnicky odlišným obyvatelstvem, je držitelem značky Ethnic Friendly zaměstnavatel. V Dobré Vodě dále provozuje vlastní textilní a keramickou dílnu. Více informací o činnosti organizace lze získat na internetových stránkách www.cesky-zapad.cz, kde je možné si v e-shopu zakoupit široký sortiment výrobků dílen.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje Internet mládeži, z.s.
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012-2023
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je čtvrtek
20.06.2024optimalizace PageRank.cz